Sponsorowanie na zielona karte

Doświadczeni kierowcy z Europy mają szansę pracy oraz stałego pobytu w USA. Firma Artur Express INC działa jako sponsor – czyli poręczyciel gwarantujący zatrudnienie po przyjeździe do USA co jest jedną z podstaw do uzyskania zielonej karty. Cały proces składa się z trzech etapów, trwa około dwóch lat i kosztuje w granicach 9,000 -12,000 dolarów.

 

Wymagania:

  • 3 letni kontrakt
  • Przez pierwsze 3 lata kierowca otrzymuje w kazda rocznice przyjecia do pracy bonus w wysokosci $3000
  • Doświadczenie: minimum 2 lata (udokumentowane) w zawodzie kierowcy na ciężarówkach z naczepą (C + E).
  • Język angielski: komunikatywny, wystarczający do zdania egzaminu na prawo jazdy oraz do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych
  • Świadectwo niekaralności: z każdego kraju, w którym aplikant zamieszkiwał przez okres dłuższy niż 6 miesięcy
  • Podjecie pracy dla firmy Artur Express INC: niestawienie się na stanowisku pracy po przyjeździe do USA będzie traktowane jako naruszenie przepisów prawa imigracyjnego i bedzie skutkowalo odebraniem karty stałego pobytu
  • Zdolność finansowa: kandydat jest w pełni odpowiedzialny za wszelkie koszty związane ze sponsorowaniem, przylotem do USA i zakwaterowaniem.
  • Pracodawca pokrywa koszt ogloszen niezbędnych w pierwszym etapie sponsorowania, oplaca hotel do 60 dni po przylocie, szkole oraz prawo jazdy kandydata.
  • Pracodawca zapewnia opiekuna przez pierwszy okres ktory pomoze kiewrocy w zalatwieniu wszystkich niezbednych dokumentow

 

O firmie:

Firma Artur Express INC istnieje od 1998 roku i jestst najwieksza polska firma na terenie USA. Posiadamy ponad 750 ciagnikow siodlowych, 3000 naczep oraz 100 chlodni. Siedziba firmy mieści się w St.Louis, w stanie Missouri.(potocznie miasto St. Louis nazywane jest  brama na Zachod).Jest to idealny punkt spedycyjny.Na terenie glownej bazy w St. Louis znajduje się, parking, biuro, , warsztat naprawczy, , prysznice, pralnia oraz świetlica z kuchnią. Firma posiada również biuro we Rzeszowie. Firma Artur Express jest jedna z najszybciej rozwijajacych sie firm w USA. Jestesmy nagradzani przerioznymi wyroznieniami , miedzy nnymi Top work place 2019 and INC5000 fastest growing companies in USA.

System pracy:

Ciężarówki Artur Express można spotkać w każdym stanie w USA. W zaleznosci od tego jak czesto kierowca chce byc w domu z rodzina oferujemy prace regionalna oraz OTR ( Over the road) Firma Artur Express pracuje tylko i wylacznie na kontraktowych ladunkach , kierowcy jezdza na stalych trasach. Ponad 85 % wszystkich ladunkow to zaladowane naczepy. Taki system pracy pozwala na zmaksymalizowanie czasu pracy kierowcy przez co kierowcy moga zrobic wiecej mil ( tym samym wiecej zarobic) oraz spedzic wiecej czasu z rodzina w domu zamiast na zaladunku badz rozladunk. . Wiekszosc naszych ladunkow to ladunki jeden na jeden, czyli jeden zaladunek i jeden rozladunek. Czas w trasie uzależniony jest od dystansu oraz od tego jak dlugo kierowca chce pozostac w trasie. W systemie naszej pracy kierowca moze byc w domu w kazdy weekend , moze rowniez byc w domu co drugi weekend na kilka dni. Kierowca nie jest odpowiedzialny za ręczne rozładowanie ładunku. Firma Artur Express posiada najnowsze ciezarowki. W razie jakiejkolwek awarii ciezarowki sa serwisowane w kazdym stanie, wzywany jets serwice co zmniejszy przestoj kierowcy. Dyspozytorzy sa dostepni pod telefonem 24/7 aby pomoc kierowcy w kazdej chwili. .

Zarobki:

Firma Artur Express stara się zawsze zapewniać wysokie zarobki i podążać za wymaganiami rynku. Obecna oferta odróżnia się od konkurentów i jest bardzo atrakcyjna. Kierowcy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę (forma W2) otrzymują na dzien dzisiejszy 55 centow za mile jako kierowcy jako kierowcy OTR oraz regionalni jezdzacy z suchymi ladunkami oraz 60 centow za mile jako kierowcy jezdzacy z chlodniami przez okres pierszych 6 miesiecy. Po uplywie 6 miesiacy programu treningowego od zatrudnienia  kierowca moze przejsc na regularny plan platniczy w firmie i uzyskac podwyzszke. Roczne zarobki będą się różnić w zależności od stylu jazdy kierowcy, czasu spędzonego w domu, długości wakacji w danym roku, aczkolwiek wykonując rzetelnie pracę kierowca powinien bez problemu zarobić $70,000 – $100,000 dolarów rocznie brutto. Minimalna stawka wymagana przez Departament Pracy to nieco poniżej $50,000. Podatki są uzależnione od sytuacji rodzinnej (wspólnego dochodu), ilości dzieci, wydatków, posiadanych nieruchomości, itp. Średnio należy się spodziewać podatków w granicach 20% od dochodu. Na koniec roku można również spodziewać się zwrotu podatku, ale zależy to od sytuacji indywidualnej i należy zasięgnąć porady księgowego. Po upływie 12 miesięcy od zatrudnienia kierowca ma mozliwosc lease ciezarowki i przejscia na samozatrudnien.

Koszty Utrzymania:

Po przyjeździe do USA należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli kierowca przyjeżdża sam to ma możliwość skorzystania z naszej pomocy. Firma Artur Express pokryje koszta hotelu przez pierwsze 2 miesiace, zapewni i oplaci szkole ktora ulatwi kierowcy zdanie egzaminu na zawodowe prawa jazdy.
Przyjeżdżając z rodzina należy wcześniej wynająć mieszkanie, aby zapewnić odpowiednie warunki członkom rodziny.
Koszt wynajęcia mieszkania to okolice $750-$1000 dolarów na miesiąc plus kaucja (równowartość miesięcznego czynszu).

Dodatkowe przykładowe koszty to:
Telefon komórkowy – $60 miesięcznie
Samochód – 10 letni używany samochód to wydatek ok. $3000
Internet domowy – $70
Siłownia – $20 miesięcznie
Paliwo – $2.20 za galon
Prąd / gaz – $150 na miesiąc
Ubezpieczenie na samochód – $300-$400 na pół roku

Ubezpieczenie zdrowotne:

W USA nie ma powszechnej darmowej służby zdrowia, dlatego każdy rezydent powinien wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby. W przypadku braku ubezpieczenia zdrowotnego koszty hospitalizacji mogą sięgać kilkuset tysięcy dolarów nawet za krótki pobyt w szpitalu. Firma Artur Express oferuje swoim pracownikom ubezpieczenie zdrowotne z firmy Cigna ,ktore jest respektowane we wszystkich stanach. A opłata miesięczna uwarunkowana jest od ilości członków rodziny oraz wybranego planu ubezpieczeniowego.

Sponsorowanie na zielona karte:

Przed rozpoczęciem sponsorowania należy zapoznać się z oferta firmy Artur Express oraz warunkami pracy i wyrazić na nie zgodę. Jeżeli kandydat spełnia wyżej wymienione warunki powinien odbyć rozmowę kwalifikacyjna z:

W USA

Jola Soltys

Tel.0013147143400 wew.3336

WhatsApp 314-309-0689

Tel. Kom. 0013143090689

Email: [email protected] lub [email protected]

 

Proces sponsorowania odbywa się bez agencji i pośredników.

Firma nie pobiera żadnych opłat za pomoc w sponsorowaniu. Firma Artur Express współpracuje tylko z jednym biurem adwokackim, które odpowiedzialne jest za sprawy
formalne związane ze sponsorowaniem. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z:

Ewa Brożek
Biuro Prawnika Imigracyjnego Krzysztofa Kurczaby:
Kurczaba Law Offices, P.C.
6219 N. Milwaukee Avenue
Chicago, IL 60646
Tel: 773-774-0000 [email protected]

 

Trzy etapy sponsorowania (18-24 miesięcy)

ETAP 1 – Urząd Pracy – Department of Labor.

Jest to najdłuższy etap I może trwać od 3 do 14 miesięcy od rozpoczęcia sprawy. Etap ten polega na udowodnieniu Urzędowi Pracy ze firma Artur Express nie jest w stanie znaleźć doświadczonych pracowników korzystając z zasobów rynku lokalnego i wyraża chęć sprowadzenia kandydata na daną pozycję spoza USA. Kandydat musi udowodnić że spełnia wymagania na daną pozycje. Jeżeli Urząd Pracy stwierdzi że sprowadzenie kandydata spoza USA nie spowoduje odebrania miejsca pracy obywatelowi amerykańskiemu to wyraża zgodę na rozpoczęcie procedury przez Urząd Imigracyjny, – czyli etap 2. Koszty ogłoszeń w pierwszym etapie pokrywa firma/Sponsor

Pierwszy etap sponsorowania pokrywa firma Artur Express Inc.

Etap 2 oraz 3 pokrywany jest przez kierowce indywidualnie.

ETAP 2 – Urząd Imigracyjny

Aby rozpocząć etap 2 należy uiścić odpowiednie opłaty i przesłać je na konto biura prawniczego
$4500 – opłata prawnicza
$700 – opłata urzędowa
$2500 – opcjonalnie – opłata za przyspieszenie drugiego etapu od 3-4 tygodni

ETAP 3 – Centrum Wizowe

Po zatwierdzeniu petycji imigracyjnej przez Urząd Imigracyjny, sprawa przechodzi do centrum wizowego – National Visa Center (NVC).
Zanim rozpocznie się trzeci etap należy uiścić odpowiednie opłaty:

$345 – wiza
$1950 – proces wizowy
$345+$1250 – każdkowy dodatkowy dorosły członek rodziny lub $345+$750 za dziecko
$220 za każdego członka rodziny – produkcja zielonej karty

Podczas trzeciego etapu zostanie wyznaczona data spotkania z Konsulem w kraju zamieszkania. Przed wizytą w Ambasadzie należy skompletować wymagane dokumenty, przejść wymagane badania lekarskie, szczepienia obowiązkowe. Dodatkowo, podczas rozmowy zostaną pobrane odciski palców. Jeżeli rozmowa z konsulem odbędzie się pomyślnie, paszporty z wiza imigracyjna zostaną odesłane w ciągu 10 dni. Po otrzymaniu paszportów można przekroczyć granicę ze Stanami Zjednoczonymi jako pełnoprawni Stali Rezydenci.

Wjazd do Stanów Zjednoczonych

Kandydaci z Kanady i Irlandii odbywają procedurę imigracyjna wjazdu na teren USA w swoim kraju natomiast kandydaci z innych krajów będą musieli przejść ten proces na lotnisku w USA.
Oficer imigracyjny dokona sprawdzenia dokumentów, odbierze zalakowaną kopertę z Ambasady, przeprowadzi krótką rozmowę i przywita Państwa w USA. Po około 7-14 dni od daty wjazdu otrzymają państwo kartę Social Security z numerem, dzięki któremu będzie można zacząć procedurę otrzymania dokumentów, założyć konto bankowe, zakupić telefon na abonament, itp.

Prawo jazdy CDL

Kandydat ma 60 dni po wjeździe do USA na otrzymanie prawa jazdy zawodowego CDL (Commercial Drivers License) – ekwiwalent kat. C+E oraz rozpoczęcie pracy, jako kierowca w firmie Artur Express. Pierwszym krokiem po otrzymaniu karty Social Security będzie zdanie egzaminu na auta osobowe. Właściwy dokument (plastikowy) przychodzi poczta po ok. 7 dniach. Po otrzymaniu prawa jazdy można przystąpić do egzaminu teoretycznego na CDL. Egzamin teoretyczny składa się z trzech części podobnie jak egzamin praktyczny.

EGZAMIN CDL

Egzamin teoretyczny składa się z trzech części:
– General Knowledge – Wiedza Ogólna
– Air Brakes – Hamulce powietrzne
– Combination Vehicle – pojazd składowy (ciągnik – naczepa)

Materiały do nauki będą udostępnione po rozpoczęciu procesu sponsorowania Po przyjezdzie kierowcy do USA firma Artur Express zapisze kierowce na kurs do szkoly ktora dokladnie przygotuje kierowce do zdania egzaminu na prawo jazdy. Firma Artur Express pokryje koszta zwiazene ze szkola . Egzamin odbywa się w języku angielskim, na komputerze i polega na wybraniu poprawnych odpowiedzi A, B, C.
Egzamin praktyczny składa się z następujących części:

– Pre trip inspection – inspekcja przed wyjazdem w trasę. Ta część egzaminu polega na ustnym odpowiadaniu na pytania egzaminatora wskazując na odpowiednie części ciężarówki.
Egzamin odbywa się w języku angielskim i najczęściej kandydaci oblewają ta część egzaminu! Przykładowy filmik na youtube jest dostępny pod tytułem: „How to perform a Class A CDL Pre-Trip inspection”
– Skills test – jazda po placu manewrowym. Przykładowy filmik jest dostępny na youtube pod tytułem „CDL Skills Test”
– Jazda po mieście.

Kierowcy będą mieli okazję praktyki przed egzaminem korzystając ze sprzętu oraz instruktora firmy Artur Express Inc. Po otrzymaniu prawa jazdy CDL kierowcy odbędą kurs w firmie Artur Express. Długość kursu będzie uzależniona od umiejętności kandydata.

SPRZĘT

Ciężarówki w firmie Artur Express są wymieniane na nowe, co 3 lata. Obecny sprzet ktorym jezdza kierowcy to Volvo VNL 760 z silnikiem D13TC oraz Freightliner Cascadia 2018-2022 wyposażony w silnik Detroit o mocy 455 KM, 12 biegowa skrzynie automatyczna, ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu, lampy LED, dwa łóżka, lodówkę, ogrzewanie i klimatyzacje postojowa APU.

Informacje dodatkowe:

Strona Internetowa:  www.arturexpress.com

POLSKA: Rzeszow